Logowanie

Wyszukiwanie


Strona główna arrow Aktualności arrow Ze świata arrow Brawo Edyta!! Czyli wyniki Pucharu Świata w Tarnowie + zdjęcia
Brawo Edyta!! Czyli wyniki Pucharu Świata w Tarnowie + zdjęcia Drukuj Email Wykop! Facebook Blip wiecej
Autor: La Roca   
14.04.2007.

wspinaczkaZawodniczka MKS Tarnovia Edyta Ropek (Bergson Team, Five Ten) zwyciężyła w pierwszym w historii polskich zawodów wspinaczkowych Pucharze Świata w konkurencji na czas, który miał miejsce 14 kwietnia w Tarnowie. Edyta wygrała w rewelacyjnym stylu, pokonując bardziej utytułowane od siebie rywalki z Rosji, Ukrainy i Wenezueli.

Zawodnicy biegali na specjalnie ułożonych drogach, z chwytów w barwach narodowych, biało - czerwonych. Drogi pań były nieco łatwiejsze, za to kluczyły na kształt litery „S”, drogi męskie przebiegały przez niewielkie przewieszenie w połowie ich długości, które skutecznie spowolniało niektórych zawodników. W eliminacjach zawodnicy biegali o wejście do finałowej 16-nastki.

Puchar Świata w TarnowieFinały to widowisko na najwyższym światowym poziomie. 14 metrową drogę Rosjanin Jewgienij Wajczekowski pokonał w 7,47 sekundy!!! Zaś najlepsze z pań uzyskiwały czasy w okolicach 14 sekund! Przy ogromnym aplauzie publiczności, która gromko dopingowała „naszych” rozegrano biegi o wejście do ósemki i do czwórki. Sztuki tej udało się dokonać Edycie Ropek, której bardzo dobre czasy w eliminacjach, zapewniły dobrą pozycję startową w parze ze słabszymi od siebie zawodniczkami. Jednak po awansie do czwórki, nie było już tak łatwo. Przeciwniczki z którymi przyszło jej się zmierzyć były bardzo silne, więc walka była zacięta. Edyta Ropek znakomicie poradziła sobie ze swoimi rywalkami, pokonując w biegu o wejście do ścisłego finału Rosjankę Tatianę Ruigę, a następnie w biegu o złoty medal również reprezentantkę Rosji Annę Saulewicz. Dla Edyty Ropek, jest to pierwszy w jej życiu złoty medal na zawodach międzynarodowych, zwycięstwo cieszy podwójnie, gdyż mogła wygrać przed własną publicznością.

Puchar Świata w Tarnowie to nie tylko duży sukces medalowy Edyty Ropek, to także ogromny sukces organizacyjny naszego kraju. Zawody stały na najwyższym światowym poziomie, dorównując edycjom organizowanym we Włoszech czy Rosji. Dzięki temu, możemy być pewni przydzielenia organizacji Pucharów Świata w pozostałych dwóch konkurencjach wspinaczkowych – w prowadzeniu i boldering – w przyszłości.

Tarnów
Edyta Ropek (Bergson Team, Five Ten) na podium.
 

Więcej zdjęć w galerii

Pełne wyniki na:
www.ifsc-climbing.org
i pza.org.pl
Komentarze (6)
20-04-2007 19:50
 
Podziwiam i trzymam kciuki za kolejne starty :)
 
marta
19-04-2007 20:37
 
Gratulacje jeszcze raz Edyta!
 
Jolka
16-04-2007 18:38
 
Bardzo, bardzo, bardzo dziękuję Wszystkim za gratulacje.
 
Edyta
16-04-2007 14:21
 
Super!!!! Czekam na więcej takich osiągnięć!!! :grin
 
Sinead
15-04-2007 19:11
 
Brawo, brawo, brawo!
 
Ewka
15-04-2007 07:07
 
Gratulacje Edyta! Brawo brawo.
 
Retka

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Prosimy zaloguj się lub zarejestruj.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

new banners lamoda Image Banner 750 x 200