Logowanie

Wyszukiwanie


Strona główna arrow Aktualności arrow Z Polski arrow Dzień dla Pawła Wyrwy
Dzień dla Pawła Wyrwy Drukuj Email Wykop! Facebook Blip wiecej
Autor: Paweł Pustelnik   
15.05.2011.

Paweł WyrwaNadchodzi czasem taki moment, kiedy ktoś bardzo potrzebuje naszej pomocy. Kiedy trzeba dać coś od siebie. Dziś pomocy potrzebuje jeden z nas - świetny łojant, o którego przejściach jeszcze niedawno czytaliśmy w nagłówkach wspinaczkowych portali.

Nie poznałem nigdy dobrze Pawła Wyrwy, choć nasze ścieżki wielokrotnie, przez lata, przecinały się w skałkach czy na zawodach. Te krótkie spotkania wystarczyły jednak, żebym darzył Go wielkim szacunkiem - jako fightera wspinacza, który nigdy łatwo nie odpuszczał, który potrafił walczyć o każdy kolejny metr drogi czy przechwyt.

Paweł Wyrwa

Dziś Paweł, choć dotknięty ciężką chorobą, również nie składa broni w najważniejszej potyczce swojego życia. Tym razem potrzebuje jednak naszej pomocy. Dalsze leczenie wymaga sporych nakładów finansowych. Pieniądze potrzebne są teraz... Czy potrafimy pomóc? Oczywiście, że tak.

Jesteśmy przecież środowiskiem ludzi, dla których nic nie jest niemożliwe. Wystarczy, że z pasją i zaangażowaniem, które codziennie wkładamy w trening czy prowadzenie wymarzonej drogi staniemy murem za jednym z nas.

Niech 27 maja będzie dniem, w którym wspinamy się dla Pawła Wyrwy. Chcielibyśmy, aby tego dnia ścianki wspinaczkowe w Polsce przekazały swój dochód na rzecz leczenia Pawła. Namawiam wszystkie duże i małe ścianki, boulderownie oraz centra wspinaczkowe i ich właścicieli do przyłączenia się do tej akcji. Niech ten jeden dzień pomoże przeważyć szalę i pozwoli, by Paweł dostał szansę na podjęcie dalszej walki. To możliwe - wystarczy, że będzie nas dużo.

Dlatego apeluję też do wszystkich Was - starych, młodych, nowych czy doświadczonych wspinaczy - by tego dnia przyjść na taką ściankę w Waszym mieście i wspinać się dla Pawła. Pokażmy, że jesteśmy razem, z naszym kolegą!

Paweł Pustelnik (AKG Łódź)

Lista ścianek, które przyłączyły się do akcji:

  • AKG Łódź
  • Zerwa Wrocław
  • Centrum Wspinaczkowe ON SIGHT Warszawa
  • GATO Toruń
  • Akademicki Klub Wspinaczkowy Kotłownia z Lublina
  • Ściana w Publicznym Gimnazjum nr 3 w KluczborkuSkomentuj pierwsza/y

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Prosimy zaloguj się lub zarejestruj.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

new banners lamoda Image Banner 750 x 200