Logowanie

Wyszukiwanie

Strona główna arrow Aktualności arrow Z Polski arrow Edyta druga, Jędrzej piąty w Pucharze Świata w Tarnowie!
Edyta druga, Jędrzej piąty w Pucharze Świata w Tarnowie! Drukuj Email Wykop! Facebook Blip wiecej
Autor: Arkadiusz Kamiński
19.04.2009.

ImageZnakomicie wypadli zawodnicy reprezentacji Polski, w pierwszej eliminacji Pucharu Świata we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas, która rozegrana została w sobotę 18 kwietnia w tarnowskiej hali TOSiR. Rewelacyjna była Edyta Ropek (MKS Tarnovia), która wywalczyła drugą lokatę, oraz Jędrzej Komosiński (AZS PWSZ Tarnów) który wywalczył wysokie, piąte miejsce.

Edyta Ropek
Edyta Ropek. Foto. Jarek Kras

W zaciętej rywalizacji na bardzo wymagających drogach wspinaczkowych, ułożonych na ściance w Tarnowie, wśród kobiet najwyższą lokatę dla naszych wywalczyła Tarnowianka Edyta Ropek. W rywalizacji męskiej najwyżej z Polaków wspiął się Jędrzej Komosiński z Głogowa, który stoczył bardzo wyrównany pojedynek z późniejszym zwycięzcom zawodów, Rosjaninem Sergiejem Sinitsynem.

Edyta Ropek

Pozostali zawodnicy wywalczyli następujące lokaty: Klaudia Buszek (MKS Tarnovia) – 4 miejsce, Monika Prokopiuk – 12 miejsce, Katarzyna Wicha – 14 miejsce, Karina Mirosław – 175miejsce, Katarzyna Mirosław – 17 miejsce, Rudzińska Małgorzata – 18 miejsce (wszystkie z Skarpy Lublin). W rywalizacji męskiej lokaty prezentują się następująco: Jakub Pociecha – 7 miejsce (Oblak Tarnów), Tomasz Oleksy – 8 miejsce (MKS Tarnovia), Łukasz Świrk (SMG Lubin) – 9 miejsce, Maciej Kalita (MKS Tarnovia) – 12 miejsce, Mateusz Puzoń (Skarpa Lublin) – 18 miejsce.

Edyta Ropek

W Tarnowie zwyciężyli Rosjanie, wśród kobiet Anna Stienkawoj, wśród mężczyzn Sergiej Sinitsyn. Wspomniana Edyta Ropek zajęła drugie miejsce w rywalizacji pań, wśród panów na drugim miejscu uplasował się Jewgienij Wajczekowski z Rosji. Na trzecim stopniu podium stanęli Ukraińcy Swietłana Tużylina i Maksim Stienkawoj.

Podium kobiet
Podium kobiet. Od lewej: Edyta Ropek, Anna Saulewicz, Swietłana Tużylina. Foto. Jarek Kras