Logowanie

Wyszukiwanie


Strona główna arrow Aktualności arrow Z Polski arrow Edyta jedzie do Chamonix
Edyta jedzie do Chamonix Drukuj Email Wykop! Facebook Blip wiecej
Autor: Arkadiusz Kamiński   
05.07.2007.

chamonixW dniach 11 -13 lipca we Francuskim Chamonix u podnóża najwyższej góry Europy – Mont Blanc, rozegrana zostanie kolejna, tegoroczna eliminacja Pucharu Świata we wspinaczce sportowej. Najlepsi wspinacze z całego świata rywalizować będą w dwóch konkurencjach wspinaczkowych: we wspinaczce na czas i wspinaczce w prowadzeniu. Nasz kraj reprezentować będzie Edyta Ropek (Bergson Team, Five Ten), zawodniczka klubu MKS Tarnovia – złota medalistka tegorocznej eliminacji pucharu świata w Tarnowie. 

Edyta po dwóch eliminacjach (Tarnów i Trento) plasuje się na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2007. Zawody w Chamonix są jedną z najtrudniejszych eliminacji pucharu, biegi na czas rozgrywane są na bardzo trudnej ścianie, przewieszonej (odchylonej od pionu) z jednym dużym dachem, który często zawodnicy pokonują na samych rękach! Ściana w Chamonix, nigdy nie była przychylna dla Tarnowianki, a najlepszy jej wynik to trzykrotne uplasowanie się na siódmej pozycji. Edyta liczy jednak na dobry start i kolejne punkty do rankingu.

 

Wyniki zawodów będzie można śledzić na bieżąco, 12 lipca od godziny 17.00 na stronie: http://www.ifsc-climbing.org/?page_name=calendar
Informacja o zawodach dostępna jest na stronie: http://www.ifsc-climbing.org/2007/07_WC_CH.pdf

Bergson - Producent wysokiej jakości odzieży i sprzętu outdoorowego - objął opieką najlepszą polską zawodniczkę we wspinaczce sportowej, aby zapewnić jej jak najlepsze warunki startowe. Starty Edyty wspiera również dystrybutor marki Five Ten - najlepszych butów wspinaczkowych, w których Edyta zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata 2005.

 

chamonix
Bieg na czas mężczyzn  na rękach w dachu

chamonix
Ściana Pucharu Świata w Chamonix
 
Komentarze (3)
06-07-2007 17:46
 
Mówisz - masz. I jak się podoba? :upset
 
wspinaczki.pl
06-07-2007 14:58
 
moze jakies zdjecia scianki wrzucicie? to ocenimy same
 
lonia
06-07-2007 14:57
 
Wiec powodzenia zycze! Edyta jest strasznie silna, wiec te chodzenia na lapach powinno jej pasowac. Co o tym myslicie?
 
siniak

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Prosimy zaloguj się lub zarejestruj.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

new banners lamoda Image Banner 750 x 200