Logowanie

Wyszukiwanie


Strona główna arrow Aktualności arrow Ze świata arrow Edyta Ropek siódma w Pucharze Świata w Xining
Edyta Ropek siódma w Pucharze Świata w Xining Drukuj Email Wykop! Facebook Blip wiecej
Autor: Arkadiusz Kamiński   
12.08.2007.
QinghaiAktualna mistrzyni Polski we wspinaczce - Edyta Ropek, zawodniczka BERGSON Team – Five Ten MKS Tarnovia, zajęła siódmą pozycję w Pucharze Świata we wspinaczce sportowej w chińskiej prowincji Qinghai. Edyta plasuje się obecnie na czwartej pozycji klasyfikacji Pucharu Świata 2007.

W sobotę, 11 sierpnia, w chińskiej miejscowości Xining rozegrana została piąta eliminacja tegorocznego Pucharu Świata we wspinaczce sportowej w konkurencji wspinania na czas. Nasz kraj, jako jedyna, reprezentowała Edyta Ropek (BERGSON Team – Five Ten, MKS Tarnovia). W rywalizacji kobiet udział wzięło 20 światowej klasy zawodniczek z ośmiu państw. Edycie bez problemu udało się przejść przez rundę eliminacyjną, w której uzyskała piąty czas. Dzięki temu w 1/8 finału rozstawiona była w parze ze słabsza zawodniczką z Szwajcarii – Niną Caprez. Planowane na niedzielę finały czasówek, zostały przełożone na sobotnie popołudnie, co było sporym zaskoczeniem dla wielu zawodniczek. Edyta pokonała rywalkę w biegach w szesnastce, i w kolejnej rundzie przyszło się jej zmierzyć z Rosjanką Tatianą Rouigą.

Qinghai
Pucharu Świata w Qinghai 2006, fot. A. Kamiński

    Biegi ćwierćfinałowe okazały się pechowe dla Polki. Edyta w jednym z biegów popełniła błąd i odpadła od ściany. W locie, ostatkiem sił, złapała się chwytów, dzięki czemu udało się jej utrzymać i skończyć drogę z czasem kwalifikującym ją do zajęcia siódmej pozycji. Do pokonania reprezentantki Rosji naszej zawodniczce zabrakło dwóch sekund. Niewielkim pocieszeniem może być fakt, że Tatiana Ruiga wygrała całe zawody, nie dając szans rywalkom w kolejnych rundach.

    Edyta obecnie plasuje się na czwartym miejscu w klasyfikacji Pucharu Świata 2007. Do trzeciej obecnie Walentyny Juriny traci cztery punkty. Polska w klasyfikacji państw, dzięki wynikom naszych zawodników, po pięciu eliminacjach Pucharu Świata, zajmuje czwartą pozycję. Kolejną imprezą w kalendarzu zawodniczki BERGSON Team – Five Ten są planowane na połowę września Mistrzostwa Świata w Hiszpańskim Aviles. Ostatnia eliminacja Pucharu Świata rozegrana zostanie pod koniec września w Belgijskim Puurs.

 

Wyniki eliminacji Pucharu Świata w Xining:

1. Tatiana Ruiga (Rosja)

2. Anna Saulewicz (Rosja)

3. Walentyna Jurina (Rosja)

...

7. Edyta Ropek (Polska)

 

Klasyfikacja Pucharu Świata 2007 we wspinaczce na czas:

1. Tatiana Ruiga (Rosja)

2. Anna Saulewicz (Rosja)

3. Walentyna Jurina (Rosja)

4. Edyta Ropek (Polska)

 

Autor: Arkadiusz Kamiński www.laroca.pl www.bergson.pl

Strona Pucharu Świata w Chinach – relacja webcam: http://www.8264.com/topic/935.html

kalendarz impre: http://www.ifsc-climbing.org/?page_name=calendar

Informacja o zawodach: http://www.ifsc-climbing.org/2007/07_WC_QI.pdf

Wyniki zawodów" http://www.ifsc-climbing.org/index.php?page_name=resultservice&comp=07_WC_QI&cat=ICC_MS

Strona Edyty Ropek: http://www.bergson.pl/edyta-ropek
Komentarze (3)
12-08-2007 22:05
 
Dobra przeciwniczka w ćwierćfinale i poślizgnięcie się Edyty ro raczej pech a nie norma Izko. Edyta jest jest jedną z najlepszych biegaczek na świecie, 7ma pozycja to nie jest jej norma... ani sukces.
 
Ewka
12-08-2007 21:30
 
A 7me miejsce na swiecie to sie nie udaje?? W ogole mnie zastanawia jedno- czy Rosjanie maja w genach szybkie bieganie? Bo po ziemii tez im idzie, moze to jakas genetyczna sprawa? szybciej im sie miesnie kurcza?
 
iza
12-08-2007 21:26
 
Nie zawsze się udaje, ważne, że się walczy. Pozdrówka Edyta.
 
Ewka

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Prosimy zaloguj się lub zarejestruj.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

new banners lamoda Image Banner 750 x 200