Logowanie

Wyszukiwanie


Strona główna arrow Aktualności arrow Ze świata arrow Festiwal wspinaczkowy w Yangshuo (Chiny)
Festiwal wspinaczkowy w Yangshuo (Chiny) Drukuj Email Wykop! Facebook Blip wiecej
Autor: Agnieszka Kraszewska   
18.11.2008.
Yangshuo Climbing FestivalW pierwszym weekendzie listopada w Yangshuo w regionie autonomicznym Guangxi na południu Chin odbył się pierwszy „The North Face/Black Diamond Yangshuo Climbing Festival 2008”. Najważniejszym wydarzeniem tego jak do tej pory największego w Chinach festiwalu wspinaczkowego były zawody w konkurencji „na punkty” i „na trudność”, w których uczestniczyła nasza redakcyjna koleżanka.

Całość odbywała się w „naturalnej skale” w formie flash (dozwolona tylko jedna próba na drodze). Na liście startowej pierwszej konkurencji zawodów znalazło się ponad 300 nazwisk zawodników niemalże z całego świata. W zawodach „na trudność”, w których zawodnicy zmagali się ze specjalnie dzień wcześniej obitymi drogami o trudnościach 7c (kobiety) i 8b (mężczyźni), wystartowało znacznie mniej zawodników za to w szranki stanęli również zaproszeni wspinacze „zawodowi” (m. in. Kate Rutherford, James Pearson , Liu Yong Bang).

 

Cedar Wright i James Pearson (fot. Aleksandra Przybysz)
 

Wśród kobiet zdecydowanie i to w obu konkurencjach wygrała nasza redakcyjna koleżanka Aleksandra Przybysz, której serdecznie gratulujemy. Natomiast wśród mężczyzn – również w obu konkurencjach – najlepszym wynikiem może poszczycić się reprezentant gospodarzy Liu Yong Bang (Abang).

 

James Pearson na męskiej drodze 'na trudność'. (fot. Helen Vatter) 

 

Szczegółowe wyniki oraz więcej informacji na stronie: http://www.ysclimbfest.com.cn/en/

 

Z Magazynu Climbing: http://www.climbing.com/community/events/the_north_face_and_black_diamond_present_the_first_annual_2008_yangshuo_china_climbing_festival/
Skomentuj pierwsza/y

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Prosimy zaloguj się lub zarejestruj.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

new banners lamoda Image Banner 750 x 200