Logowanie

Wyszukiwanie


Strona główna arrow Aktualności arrow Ze świata arrow Histerija Nataliji Gros
Histerija Nataliji Gros Drukuj Email Wykop! Facebook Blip wiecej
Autor: Aleksandra Przybysz   
29.03.2008.
natalija grosNatalija Gros 23-letnia Słowenka 26 marca wpięła linę do łańcucha zjazdowego drogi Histerija w swoim rodzinnym rejonie Misja Pec pokonując tym samym pierwszą w swoim życiu drogę 8c+ RP. 

“I w końcu to zrobiłam. Przechodząc dzisiaj Histerija 8c+ zrobiłam kolejny milowy krok w swojej wspinaczkowej karierze” – tak przejście drogi komentuje na swojej stronie internetowej jego autorka.

Pierwszy raz swoich sił na drodze Natalija spróbowała pod koniec listopada zeszłego roku, kiedy to na potrzeby kręconego filmu wspinaczkowego musiała wybrać linie znajdującą się w centralnej części rejonu.

Droga widocznie się spodobała, bo Natalija powróciła na drogę marcu z zamiarem jej poprowadzenia. W 26 dniu bieżącego miesiąca, po dwudniowym reście, w drugiej próbie dnia praca została zakończona sukcesem.

Natalija Gros
źródło: natalijagros.si
 

Kilka słów o Nataliji:

 Zabawę ze wspinaniem rozpoczęła dość wcześnie, bo już w szóstym roku życia. Początkowe hobby przerodziło się w pasję, która pokierowała jej życiem. W zawodach wspinaczkowych zaczęła startować jako dziewięciolatka a na sukcesy nie trzeba było długo czekać. Jako reprezentantka Słowenii trzy razy sięgnęła po tytuł Mistrzyni Świata juniorów i dwa razy po tytuł wicemistrzowski. W wieku 16 lat wystartowała w swoich pierwszych zawodach cyklu pucharu świata w Chamonix gdzie wywalczyła wysokie 5 miejsce.

Oprócz zawodów niemałe osiągnięcia ma również we wspinaczce skalnej. Pierwszą 8b poprowadziła 2002 roku i od tego czasu można mówić o stopniowym i konsekwentnym progresie. Bardzo wymagający rejon Misja Pec wydaje się dla Nataliji bardzo szczęśliwy, bo właśnie tam poprowadziła większość swoich trudnych dróg.


źródło: www.natalijagros.si
Skomentuj pierwsza/y

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Prosimy zaloguj się lub zarejestruj.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

new banners lamoda Image Banner 750 x 200