Logowanie

Wyszukiwanie


Strona główna arrow Aktualności arrow Z Polski arrow Jedynka dla Edyty Ropek!
Jedynka dla Edyty Ropek! Drukuj Email Wykop! Facebook Blip wiecej
Autor: Arkadiusz Kamiński   
09.12.2008.
JedynkaEdyta Ropek została tegoroczną laureatką prestiżowej nagrody środowisk wspinaczkowych „Jedynka”. Podczas uroczystej gali, ostatniego dnia Krakowskiego Festiwalu Górskiego, zaprezentowano sześć finałowych nominacji i wyłoniono z pośród nich zwycięzcę!

Wśród wybitnych osiągnięć 2008 roku znalazły się dokonania następujących osób i zespołów wspinaczkowych: Kingi Baranowskiej, zespołu Michał Król, Andrzej Sokołowski, Przemek Wójcik; Edyty Ropek, Piotra Morawskiego, zespołu Wojciech Kurz, Artur Magiera, Paweł Wyciślik, zespołu Sławomir Cyndecki i Karolina Adamowska.

Spośród finalistów kapituła nagrody, w myśl znaczenia słów: „Jedno środowisko, jedna nagroda”, wybrała jedno, najwybitniejsze Polskie dokonanie 2008 roku w dziedzinie szeroko pojętej wspinaczki i alpinizmu.

Jedynka 

Oficjalny werdykt kapituły, nie bez przypadku, ogłosili Andrzej Marcisz i Krzysztof Pankiewicz. Laureatką tegorocznej Jedynki, została Edyta Ropek, której sukcesy w pucharze świata w konkurencji wspinaczki na czas zostały docenione przez środowisko wspinaczkowe!

Edyta nie kryła zaskoczenia, odbierając nagrodę z rąk doświadczonego alpinisty Leszka Cichego, powiedziała: „Jestem naprawdę wzruszona, to dla mnie ogromne wyróżnienie. Stałam już na podium pucharów świata, mistrzostw Świata i Europy, ale ta nagroda jest dla mnie wyjątkowa, ponieważ jest przyznawana przez Was, przez środowisko wspinaczy.” Laureatka podziękowała członkom kapituły i internautom, którzy oddali na nią swoje głosy.

 

Skok
Konkurs skoku do chwytu.
 

Tuż po uroczystej gali, Edyta sama przyznała, „Wiedziałam, że coś się jest nie tak, jak zobaczyłam dwóch czasówkarzy mających ogłosić werdykt (Andrzeja i Krzysztofa), wtedy poczułam lekkie zdenerwowanie. Przez cały czas byłam przekonana, że nagrodzone zostanie któreś z dokonań górskich!”
Jak sama później wyznała: „Byłam kompletnie zaskoczona, nie spodziewałam się. Brakowało mi słów, by wyrazić moją radość i wdzięczność za to wyróżnienie. Zapomniałam nawet podziękować tym, którzy mi pomogli osiągnąć to do czego doszłam”

 

Edyta ropek 

Uzupełniając, Edyta pragnie podziękować Polskiemu Związku Alpinizmu, który od wielu lat promuje wspinanie sportowe, wspiera zawodników i zawodniczki tej dyscypliny, Prezydentowi Miasta Tarnowa, Panu Ryszardowi Ścigale, który poprzez przyznane stypendium sportowe wspiera starty Edyty i wspinaczy z Tarnowa, dystrybutorowi marki Five Ten, firmie 8a.pl, a także tym wszystkim osobom, bez których cennej pomocy nie udało by się zajść tak daleko. W szczególności dwóm trenerom, Sebastianowi Dembickiemu i Arkadiuszowi Kamińskiemu.

Tego dnia, Edyta zwyciężyła również w konkursie skoku do chwytu, który rozegrany został przy okazji imprez towarzyszących Krakowskiemu Festiwalowi Górskiemu.

 
Skomentuj pierwsza/y

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Prosimy zaloguj się lub zarejestruj.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

new banners lamoda Image Banner 750 x 200