Logowanie

Wyszukiwanie


Strona główna arrow Kącik dla początkujących
Kącik dla początkujących
Kurs lawinowy - czy warto? Drukuj Email Wykop! Facebook Blip wiecej
Autor: Sebastian Fijak   
13.03.2013.

trójkąt lawinowyLawiny są nieodłącznym elementem górskiej zimy i wbrew obiegowej opinii nie zagrażają nam wyłącznie w górach wyższych i najwyższych. Coraz częściej notowane są wypadki z udziałem turystów w nawet w pogardliwie nazywanych "kapuścianymi" Beskidach czy Bieszczadach.

Czytaj całość…
 
Zanim wybierzesz kurs wspinaczkowy Drukuj Email Wykop! Facebook Blip wiecej
Autor: Agnieszka Kraszewska   
06.07.2012.

Kursy wspinaczkoweW związku z dużą ilością pytań związanych ze szkoleniami i kursami wspinaczkowymi, zdecydowaliśmy się opublikować schemat szkolenia wspinaczkowego oraz programy kursów wspinaczkowych. Mamy nadzieję, że rozwieje to wiele wątpliwości oraz pomoże w wyborze odpowiedniego kursu i instruktora. Schemat i programy zostały przygotowane przez Polski Związek Alpinizmu (PZA).

Czytaj całość…

 
Kurs skałkowy- czy warto? Drukuj Email Wykop! Facebook Blip wiecej
Autor: Dorota Łukojć   
14.09.2009.

KobylanyNie da się ukryć, że wspinaczka skałkowa staje się coraz bardziej popularną dziedziną sportu wśród dziewczyn (mam nadzieję, że to nie zasługa Magdy M:)). Pewnie sporo z Was zastanawia się, czy jest jakikolwiek sens zapisania się na kurs skałkowy skoro masa naszych znajomych wspina się na ścianie i jest z tego bardzo zadowolona. Odpowiedź brzmi: tak!

Czytaj całość…
 
Pierwszy raz na ściance i w skałach - co zabrać Drukuj Email Wykop! Facebook Blip wiecej
Autor: Agnieszka Kraszewska   
06.07.2009.

ImageZdecydowałaś się spróbować wspinania. Pierwszy krok za Tobą, teraz pewnie przychodzą Ci do głowy pytania- co ze sobą zabrać, co założyć, czy potrzebny jest jakiś szpej, no i co ważne- ile to wszystko kosztuje. Artykuł ten z pewnością przybliży ten temat. Skoro czytasz ten tekst jesteś pewnie zielona w powyższej kwestii, będzie więc kompleksowo. Zaczynamy

Czytaj całość…
 
Pierwsze skały - Sperlonga, Gaeta Drukuj Email Wykop! Facebook Blip wiecej
Autor: Martyna Grzona   
22.06.2009.
Wspinanie SperlongaNie potrzeba wiele do tego by wyruszyć w drogę. Odrobina szaleństwa, szczypta rozwagi, łyżka pomysłów, szklanka dobrego humoru i gotowe. Pierwszy wspólny wyjazd w skały.
Czytaj całość…
 
Początek wspinaczkowej edukacji Drukuj Email Wykop! Facebook Blip wiecej
Autor: Aleksandra Przybysz   
01.05.2008.

kurs wspinaczkiCoraz liczniej ukazujące się informacje o wspinaczkowych osiągnięciach wskazują na to, że sezon wspinaczkowy 2008 można uznać za rozpoczęty. Jeżeli przed wyjazdem w skały masz to dziwne uczucie, że od ostatniej wyprawy część wiedzy gdzieś umknęła, a bezpieczna ścianka nie nauczyła jak zakładać stanowisko, to może czas podejść do sprawy profesjonalnie i skorzystać z rad tych, którzy mogą wypełnić luki w naszej edukacji i pod okiem których będziemy mogli po prostu się powspinać.

Czytaj całość…
 
Trzeci partner - lina - poradnik Drukuj Email Wykop! Facebook Blip wiecej
Autor: Jagoda Adamczyk-Ceranka   
29.02.2008.

linaNie bez powodu linę nazywa się „trzecim partnerem”. Nie przesadzę pisząc, że lina to najważniejszy używany we wspinaniu sprzęt. Powierzamy jej nasze życie, dlatego szczególną wagę powinniśmy dołożyć do jej wyboru. Każdy powinien dobrać linę optymalną do swoich potrzeb.

Czytaj całość…
 
Słowniczek bardzo początkującej Drukuj Email Wykop! Facebook Blip wiecej
Autor: Agnieszka Kraszewska   
11.05.2007.

ImageAle wczoraj linię łoiłem! Start z wilekiego oblaka, potem przestrzał do krawądki. Już w tym miejscu byłem zbułowany, a tam dopiero był drugi spit. Na szczęście w połowie drogi była duża półka i można się było zrestować do zera, jak się dobrze stanęło to nawet no-hand resta dało się zrobić.

Czytaj całość…
 
Mity, bzdury i ziarnko prawdy Drukuj Email Wykop! Facebook Blip wiecej
Autor: Agnieszka Kraszewska   
18.03.2007.

wspinanieWspinanie = wyzwanie, czekająca za rogiem przygoda, lepsza kondycja, wyjazdy w skały i góry, jednym słowem kusząca propozycja. Tak zapewne myśli wiele babek, ale zaraz potem do głowy przychodzi im kilka ALE i nie decydują się na rozpoczęcie przygody. Oto kilka przyczyn, które być może zniechęciły i ciebie. Czy słusznie? Przekonajmy się.

Czytaj całość…
 

new banners lamoda Image Banner 750 x 200