Logowanie

Wyszukiwanie


Strona główna arrow Aktualności arrow Ze świata arrow Kinga Baranowska - cel Nanga Parbat
Kinga Baranowska - cel Nanga Parbat Drukuj Email Wykop! Facebook Blip wiecej
Autor: Anna Zawadzka   
29.06.2007.

Kinga Baranowska11 czerwca o godzinie 6.45 po południu czasu UTC, zespół pierwszy, w składzie Kinga Baranowska i Filip Pawluśkiewicz, stanął na szczycie Mount McKinley. Chwile później członkowie zespołu drugiego - Martyna Wojciechowska i Piotr Pustelnik, dotarli na szczyt kończąc z sukcesem ostatni etap wspinaczki, który trwał 7 godzin. 

Kolejny cel to Nanga Parbat.
Przeskok spory, z ujemnych temperatur dochodzących do -30 st. C w upały rzędu +40 st. C - informuje Kinga Baranowska (Alpinus Expedition Team). Po kilkunastu godzinach lotu (z przesiadką) Kinga wraz z resztą ekipy wylądowała w Islamabadzie, skąd wyruszyli prosto do Chilas. Wspinaczy czekała kilkunastogodzinna podróż w niesamowitym skwarze.
- Pod koniec drugiej doby niespania i czując jeszcze 13 godzin różnicy czasu trzeba było jeszcze przygotować pakunki dla tragarzy. Oj, długi to był dla mnie dzień - opowiada Kinga.

Dwa cele, jeden szczyt!

W wyprawie na jedną z najwyższych ścian świata, Nangę Parbat udział bierze jeden z najlepszych wspinaczy młodego pokolenia Piotr Morawski (Alpinus Expedition Team). Piotr Pustelnik i Kinga Baranowska będą podróżować wspólnie do bazy. Natomiast drogę do pierwszego obozu a przede wszystkim drogę na szczyt odbędą niezależnie.

Dla Kingi zdobycie Nangi Parbat to cel na 2007 rok i jeśli się uda to będzie to kolejny sukces tej utalentowanej młodej wspinaczki.

Bieżące relacje na www.alpinus.com.pl
Komentarze (2)
03-01-2008 16:58
 
baranowska jest ok
 
mama Bartka
23-08-2007 13:28
 
Kinga Baranowska to świetna dziewczyna! Ahhh, tylko powzdychać :roll
 
MaXiOr

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Prosimy zaloguj się lub zarejestruj.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

new banners lamoda Image Banner 750 x 200