Logowanie

Wyszukiwanie


Strona główna arrow Aktualności arrow Ze świata arrow Kinga Ociepka podwyższa poprzeczkę na 8a+ OS !
Kinga Ociepka podwyższa poprzeczkę na 8a+ OS ! Drukuj Email Wykop! Facebook Blip wiecej
Autor: Kinga Ociepka   
05.09.2007.
Priez pour nousTarn przywitał nas deszczowymi chmurami, które okazały się przyjazne w porównaniu z późniejszymi upałami. Na RP wybrałam krótką, siłową 8b+ Carry Poulet po dziurkach, która wciągnęła mnie ze względu na zupełnie inny styl wspinania niż ten który pasował mi dotychczas.

Kolejne próby jednak odkładałam ze względu na okropnie wysoką temperaturę, która powodowała spływanie z chwytów. Podczas wspinek późno wieczornych droga wciąż zrzucała mnie na jednym ruchu i choć zawsze robiłam go z bloku, Carry Poulet nie odpuścił do końca wyjazdu, więc postanowiłam wrócić na niego jak zwiększę biceps ;)

Carry Poulet
Ruch, który zawsze zrzucał mnie w ciągu na Carry Poulet 8b+

W czasie paru dni deszczu wspinaliśmy się gdzie to było możliwe. Znużona ciągłym spadaniem z tego samego ruchu znów wybrałam on-sighty.

Litlle Big Boss 8a RP (druga próba - tu OS się nie udał ;))
Le grand pelerinage 7c OS
Arnaque.com 8a OS
Plantations du Christ 8a OS

Zbliżający się nieuchronnie koniec tripu zwiększył moją mobilizację i dzień przed wyjazdem postanowiłam spróbować swoich sił na Priez pour nous 8a+. Rozpoczyna ją łatwy pasaż, który prowadzi do dużego przewieszenia. Tą część przebyłam zdecydowanie i ruszyłam na płytkę, która wije się po dziurkach i krawądkach. Ostatnia partia drogi była dla mnie mało czytelna i po wybraniu wariantu na wprost zakończyłam ją dead-pointem i wpinką do łańcucha robiąc swoje pierwsze 8a+ OS!:)

Nareszcie Antoine mógł zacząć się wspinać i po prawie trzech miesiącach przerwy postanowił szybko wrócić do formy. Przez 3 dni rozruszał się w Rodellar, a w Tarnie ruszył prosto na 15m Manureva 8b+ twierdząc, że nie ma czasu na robienie wytrzymałki. Na efekty przyspieszonej rekonwalescencji nie trzeba było długo czekać i po zakończeniu drogi Antek stwierdził, ze może to jednak 8b, szczególnie w porównaniu z wariantem tej drogi odchodzącym na prawo, któremu zaproponowano wycenę 8c (ponoć nie ma jeszcze przejścia). Oczywiście Antoine nie odmówił sobie spróbowania trudniejszej wersji Manurevy i ostatniego dnia rozwścieczony spadł na ostatnim ruchu (później zostaje jedynie łatwe podejście do łańcucha). Oboje więc zostawiliśmy w Tarnie projekty i na pewno wrócimy tam przy najbliższej okazji.

Antoine na Manureva
Antoine na Manureva 8b+ RP

Pozostało nam jedynie spakowanie naszej białej "limuzyny" i powrót do domu. Na mnie czekało zaszczytne miejsce kierowcy (tylko ja mam prawo jazdy), a na Antoine miejsce nawigatora (bez niego pewnie zamiast do Paryża dojechałabym do Marsylii ;) Po 9h jazdy o 4 w nocy witamy z oddali wieżę Eiffla i tak kończymy wakacje, choć ja jeszcze muszę odbyć kurs samolotem do Balic.

Podczas całych wakacji poprowadziłam:

8b RP Alter ego
8a RP (druga proba) Bar Bitturique
8a RP (druga proba) Litlle big boss
7c OS L´any que ve tambe
7c OS Le grand pelerinage
7c OS Le plasir qui demonte
7c+ FL Keep on moving
7c+ OS Pyromania
7c+ OS Les vielles glorie
8a OS Planet groove
8a OS Les cadres regeneren
8a OS Argo
8a OS Arnaque.com
8a OS Plantations du Christ
8a+ OS Priez pour nous

 

Kinga Ociepka

marmot  
Komentarze (2)
05-09-2007 18:51
 
zawzięta i bardzo dobrze:) gratuluję:)
 
murtisia
05-09-2007 11:30
 
Wow! Brawo Kinga, imponujesz mi uporem.
 
Robert

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Prosimy zaloguj się lub zarejestruj.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

new banners lamoda Image Banner 750 x 200