Logowanie

Wyszukiwanie


Strona główna arrow Aktualności arrow Ze świata arrow Kolejna edycja Pucharu Świata w Grindelwald
Kolejna edycja Pucharu Świata w Grindelwald Drukuj Email Wykop! Facebook Blip wiecej
Autor: Ola Kodzik   
11.06.2007.

ImageW ostatni weekend (8-9 czerwca) rozegrano kolejną edycję Pucharu Świata w bulderingu w malowniczo położonej miejscowości Grinelwald u podnóży Eigeru.Truimfowała Słowenka Natalija Gros razem z Austriakiem Kilianem Fischhuber. Kolejne miejsca zajęli: Japonka Akiyo Noguchi i Austriaczka Katharina Saurwein.

Wszystkie panie z podium w finale pokonały 2 problemy i 4 bonusy - o kolejności decydowała ilość prób i tu Natalija Gros pokazała największą skuteczność. Tym zwycięstwem Natalija włączyła się do walki o jak najlepsze miejsce w klasyfikacji generalnej - aktualnie jest 3 po Oldze Shalaginie i Juliette Danion. Widać, że dobrą rozgrzewką były dla niej rozegrane 2 tygodnie wcześniej zawody w Kijowie (międzynarodowe zawody nie wliczane do rankingu Pucharu Świata), gdzie także truimfowała. Jednak do końca 'sezonu' pozosatły już tylko 2 edycje (22/23.06 w Fiera di Primiero i 9/10.11 w Brnie)i dopiero po nich poznamy najlepszą z najlepszych.

 

Nasza reprezentacja wystartowała w bardzo okrojonym składzie tzn., Tomek Oleksy (Bergson, Evolv, KSG), który ostatecznie zajął 23 miejsce i Grzegorz Karolak - 56 miejsce.

zdjęcie źródło: scalamalade.ch 
Skomentuj pierwsza/y

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Prosimy zaloguj się lub zarejestruj.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

new banners lamoda Image Banner 750 x 200