Logowanie

Wyszukiwanie


Strona główna arrow Aktualności arrow Z Polski arrow Konkursy Spotkań z Filmem Górskim
Konkursy Spotkań z Filmem Górskim Drukuj Email Wykop! Facebook Blip wiecej
Autor: Agnieszka Szymaszek   
21.01.2008.

ImageStowarzyszenie Spotkania z Filmem Górskim ogłasza konkursy: 4. Międzynarodowy Konkurs Filmu Górskiego oraz 2. Międzynarodowy Konkurs Fotografii „Przestrzeń Życia”. Termin nadsyłania prac upływa 30 czerwca. W obu konkursach do wygrania Grand Prix - równowartość 1000 euro. Rozstrzygnięcie nastąpi podczas 4. Spotkań z Filmem Górskim, które odbędą się w dniach 5-14 września w Zakopanem.

 

konkurs 

 

2. Międzynarodowy Konkurs Fotografii Górskiej „Przestrzeń życia”.

Tematem konkursu są góry, przyroda górska oraz ludzie mieszkający w górach i aktywnie w nich działający. Konkurs ma charakter otwarty. Może w nim wziąć każdy, kto zajmuje się fotografią - profesjonalnie lub amatorsko. Prace nadsyłać można w czterech kategoriach: krajobraz, przyroda, wyczyn, życie codzienne. W konkursie przyznanie zostanie Grand Prix – równowartość 1000 euro, Nagrody Główne w każdej z kategorii (równowartość 500 euro), oraz wyróżnienia. Prace oceniać będzie Jury, powołane przez Organizatora. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 7 września, podczas IV Spotkań z Filmem Górskim. Najlepsze fotografie zostaną wyeksponowane na pokonkursowej wystawie.

Prace należy nadsyłać w terminie do 30 czerwca na adres: Biuro Organizacyjne Spotkań z Filmem Górskim Aleje 3 Maja 6a/4 34-500 Zakopane.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy konkursów znajduje się na stronie: www.spotkania.zakopane.pl.

Koordynator konkursu fotograficznego: Michał Kowalski (tel. 609 609 620, Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć ).

 

4. Międzynarodowy Konkurs Filmów Górskich.

Do konkursu można zgłaszać filmy zrealizowane po 31 grudnia 2006. Forma obrazu jest dowolna – na konkurs można nadsyłać filmy fabularne, dokumentalne, animowane lub eksperymentalne, związane tematycznie z górami. Mogą to być obrazy prezentujące zarówno różne rodzaje aktywności górskiej (np. wspinaczkę, czy narciarstwo), filmy przyrodnicze, reportaże społeczno-polityczne lub inne.

Filmy konkursowe oceniać będzie pięcioosobowe Jury. Zwycięzca otrzyma Grand Prix Spotkań z Filmem Górskim, na którą składa się statuetka Wielka Drewniana Góra autorstwa Marcina Rząsy i nagroda pieniężna o równowartości 1000 euro. Przyznane zostaną także: Nagroda Głównego Sponsora - za film nakręcony w najbardziej ekstremalnych warunkach (statuetka Drewniana Góra i nagroda pieniężna o równowartości 500 euro), Nagroda Dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego - za film, który w najlepszy sposób obrazuje głęboką i nierozerwalną więź człowieka z naturą (Drewniana Góra i nagroda pieniężna o równowartości 500 euro), Nagroda Burmistrza Miasta Zakopane - za film w najlepszy sposób obrazuje ludzkie, kulturowe i artystyczne aspekty życia społeczności górskich (Drewniana Góra i nagroda pieniężna o równowartości 500 euro), Nagroda Publiczności (Drewniana Góra i nagrody pieniężna o równowartości 500 euro), Nagroda Jury Młodzieży.

Termin zgłoszeń filmów do konkursu upływa 30 czerwca 2008 roku. Do tego czasu należy nadesłać na adres Biura Organizacyjnego płytę z filmem w formacie DVD lub DivX oraz wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy. Należy również dołączyć CD lub DVD z materiałem zdjęciowym i informacjami o autorze filmu, przeznaczonymi do publikacji w katalogu festiwalu i materiałach promocyjnych.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy konkursów znajduje się na stronie: www.spotkania.zakopane.pl

Koordynator konkursu fotograficznego: Gabi Kühn (tel. 504 651 777, Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć )
Skomentuj pierwsza/y

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Prosimy zaloguj się lub zarejestruj.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

new banners lamoda Image Banner 750 x 200