Logowanie

Wyszukiwanie


Strona główna arrow Aktualności arrow Ze świata arrow Książka Steph Davis
Książka Steph Davis Drukuj Email Wykop! Facebook Blip wiecej
Autor: Ola Kodzik   
23.12.2007.
ImageWIELKIE ZAUROCZENIE czyli o miłości i grawitacji pisze Steph Davis!!!!  A My  już mamy możliwość przeczytania tej książki w polskiej wersji językowej dzięki wydawnictwu GALAKTYKA. Postać autorki opisaliśmy przy okazji V Krakowskiego Festiwalu Górskiego, gdzie Steph była gościem. Internauci tak wypowiadają się o książce: 
"Książka jest znakomita. To najlepsza literatura górska jaką kiedykolwiek czytałam. Polecam."

 

EKSPERCI POLECAJA

Ciekawe i zaskakujące świeżością wspomnienia alpinistki światowego formatu. Wyrzeczenia, ciężka praca, euforia na szczycie , a potem pustka, w której rodzą się z wolma nowe pomysły. Magiczny krąg autorki... i każdego ze wspinaczy.

                                                                                                                                        Andrzej "makar" Makarczuk

Image
Okładka książki.

 Książkę Steph Davis czyta się z taką samą przyjemnością, z jaką słucha się o jej wyczynach. Gorąco polecam ją wsyztskim, którzy chcą lepiej zrozumieć pasję, jaką jest wspinanie. Wydaje mi się ona szczególnie ważną pozycją, ze względu na dynamiczny rozwój, jaki dokonał się w ostatnich latach we wspinaczce kobiecej. A Steph jest jedną z najlepiej wspinających się kobiet na świecie.

                                                                                                                                            Adam Pustelnik
 

Steph Davis, w opowieści o swojej wspinaczkowej drodze , równie mocno jak sukcesy sportowe, akcentuje momenty wewnętrznej iluminacji. I to być może ich zrozumienie jest dla Amerykanki najważniejsze, gdy wspina się w Kolorado, w Dolinie Yosemite i podczas wypraw do Ameryki Południowej i Azji. Każdą  ztych przygód traktuje również jako spotkanie z górami i ludźmi - tymi, z którymi związana jest liną, ale i tymi spotkanymi w drodze pod ścianę.

Trudno o jednoznaczną klasyfikację Wielkiego zauroczenia. Miłośnicy literatury górskiej na pewno odnajdą tu wiele emocjonujących przygód na honornych ścianach i drogach, miłośnicy autobiogrfii - wciągającą lekturę pełną pogodnego dystansu wobec siebie i otoczenia, wszyscy - książkę, po którą z pewnością sięgną wiele razy.

                                                                                                                                        Magazyn GÓRY

 

Po takich recenzjach cięzko będzie zrezygnować z tej lektury :)

Cena książki to 24,99zł.

 

Polecamy!!!!!!! 


Komentarze (1)
07-01-2008 15:50
 
ksiazka na prawdę swietna,troche lez,troche dramatu, troche do posmiania sie,jednym slowem realna, a nie jakis pic na wodę. Bardzo lubię i szanuję Steph Davis jako wspinacza ale i jako normalną osobę. tylko szkoda,że nie jest opisane jak osiagnela taki poziom wytrzymałości i jak wygladaly jej treningi. ale polecam, bo warto:)
 
murtisia

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Prosimy zaloguj się lub zarejestruj.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

new banners lamoda Image Banner 750 x 200