Logowanie

Wyszukiwanie


Strona główna arrow Aktualności arrow Ze świata arrow Lisa Rands pokonuje The Mandala (V12)
Lisa Rands pokonuje The Mandala (V12) Drukuj Email Wykop! Facebook Blip wiecej
Autor: Martyna Włodarczyk   
31.01.2008.

Lisa Rands8 stycznia w południe, Lisa pokonała boulder „The Mandala” (V12) w rejonie Buttermilks niedaleko Bishop - miasta w którym mieszka, zatem została pierwszą kobietą, która poradziła sobie z tym problemem wytyczonym w 2000 roku przez mistrza współczesnej wspinaczki- Chrisa Sharmę. Lisa komentując te przejście powiedziała, że główną motywacją był fakt, iż wspinanie w tej skale jest niecodzienne i niezwykle. Lisa próbowała pokonać tę drogę już w zeszłym sezonie, zatem była psychicznie przygotowania do osiągnięcia celu.

Wszystko wydawało się przeszkodą, gdy walczyła na This Side of Paradise (V10) – zmienne warunki atmosferyczne, tajemnicza choroba. Gdy trzeciego dnia prób na Mandali, weszła w kluczowe miejsce, wiedziała już, że nikt nie odbierze jej sukcesu i towarzyszącej mu radości.

 

Mandala
Lisa Rands zeszłej zimy pracująca nad The Mandala. Foto: Wills Young.
 

Informacja nieco spóźniona ale zamieszczamy ją ze względu na obszerną relację video z tego przejścia, opatrzoną komentarzami Lisy. 
Komentarze (2)
31-01-2008 18:50
 
Nom, Lisa Rands wymiata, nie wiem jak ona to robi, gdzie miesci ta sile i psyche. Az zatyka.
 
Karl
31-01-2008 14:43
 
Kobieta jest nieziemska! W zyciu bym nie wszedl tak wysoko bez liny (zobaczcie filmik) na drodze max. moich mozliwosci. No i ta moc...
 
Marek Ziemert

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Prosimy zaloguj się lub zarejestruj.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

new banners lamoda Image Banner 750 x 200