Logowanie

Wyszukiwanie

Strona główna arrow Aktualności arrow Ze świata arrow Ostatni Puchar Świata w boulderingu w roku 2007
Ostatni Puchar Świata w boulderingu w roku 2007 Drukuj Email Wykop! Facebook Blip wiecej
Autor: Ola Kodzik
11.11.2007.
ImageZawodami w Brnie zakończono tegoroczny cykl Pucharów Świata w boulderingu. Juliette Danion wygrywając edycję w Brnie jednocześnie zdobyła Puchar. Wśród Panów najlepszy był Dmitry Sharafutdinov, który jako jedyny zrobił trzy TOP'y w finale.

Panie wyrównanie walczyły w finale do samego końca - Anna Stohr topując na wszystkich finałowych przystawkach w siedmiu próbach zajęła drugie miejsce, Juliette zabrało to pięć prób. Dalej różnica juz była wyraźniejsz ponieważ Olga Shalagina ukończyła tylko jeden problem w trzech próbach. Zdobyte punkty wyjaśniły sytuację w rankingu i Puchar powędrował do Juliette Danion, druga była Olga Shalagina, a trzecia Natalija Gros

Image
Julia Abarmchuk

Wśród Panów najlepszy był Rosjanin Dmitry Sharafutdinov zdobywając w finale trzyTOP'y w dziewięciu próbach. Drugi Kilian Fischhuber miał dwa TOP'y w czterech próbach, a trzeci Francuz Stephan Julien jeden TOP OS'em. Kilian podczas wcześniejszych zawodów zdobył tyle punktow, że drugie miejsce w Brnie nie przeszkodziło mu w zdobyciu tegorocznego Pucharu Świata. Drugi był Dmitry Sharafutdinov, a trzeci Stephan Julien.

Polskę reprezentował Jacek Matuszek i Tomasz Wojciechowski. Zajęli kolejno 27 i 51 miejsce.