Logowanie

Wyszukiwanie


Strona główna arrow Aktualności arrow Z Polski arrow Otwarte Mistrzostwa Lubina we wspinaczce na czas
Otwarte Mistrzostwa Lubina we wspinaczce na czas Drukuj Email Wykop! Facebook Blip wiecej
Autor: LaRoca   
18.06.2007.
KielichW minioną niedzielę na najwyższej sztucznej ścianie wspinaczkowej w Polsce, słynnym Lubińskim Kielichu, rozegrano otwarte mistrzostwa Lubina w konkurencji wspinaczki na czas. Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Miłośników Gór w Lubinie, które pod kierownictwem Marcina Królaka, zadbało o świetną atmosferę zawodów.

Do rywalizacji stanęli najlepsi polscy zawodnicy w konkurencji na czas, na czele z aktualnymi Mistrzami Polski Edytą Ropek (Bergson, Five Ten, MKS Tarnovia) i Łukaszem Świrkiem (SMG Lubin). W zawodach wystartowało 9 kobiet i 13 mężczyzn.

Kielich LublinZawodnicy biegali po pionowej części ściany, na dość długich, bo aż 19 metrowych, czasówkach. Czasy najlepszych zawodników dochodziły do 10 sekund, a zawodniczek do 16 sekund na prawej – szybszej drodze.

Mistrzowie Polski potwierdzili swoją formę, wygrywając również w Lubinie. W rywalizacji pań drugie miejsce przypadło aktualnej Vice Mistrzyni Polski Monice Prokopiuk (Skarpa Lublin), trzecie zaś Katarzynie Jurek (UKA Warszawa). W zmaganiach panów drugie miejsce wywalczył Jędrzej Komosiński (KW Baltica), a trzecie Bartosz Kowal (AZS KŚ Wrocław).

Słoneczna pogoda dopisała, sympatyczna i miła atmosfera zawodów udzieliła się wszystkim, a nasza krajowa czołówka po wyłonieniu zwycięzców, została by potrenować bieganie na prawdopodobnie najdłuższych czasówkach w Polsce.

Słowa uznanie należą się organizatorom zawodów, którzy nie tylko zadbali o profesjonalną organizację imprezy, ale co najważniejsze dla zawodników, atrakcyjną pulę finansową nagród, która przewyższyła pulę jaka jest oferowana na Pucharach Polski.

Zawody nie mogły by się obyć bez wsparcia sponsorów, którymi byli: Urząd Miasta Lubina,

Patronat medialny zapewnili: UltraSport.pl, Radio Eska, Radio Plus.

Edyta Ropek
Edyta Ropek

Edyta Ropek
Edyta Ropek

W oczekiwaniu na start
W oczekiwaniu na start

kielich
Bieg pań.

podium pań
Podium pań: Monika Prokopiuk, Edyta Ropek, Katarzyna Jurek i gospodarz zawodów Marcin Królak

padium panów
Podium panów: Jędrzej Komosiński, Łukasz Świrk, Bartosz Kowal i gospodarze Zawodów
Komentarze (1)
30-06-2007 10:28
 
:cry :( :x :sigh :zzz :eek :roll :) :grin ;) 8) :p :? :zzz
 
!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Prosimy zaloguj się lub zarejestruj.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

new banners lamoda Image Banner 750 x 200