Logowanie

Wyszukiwanie


Strona główna arrow Aktualności arrow Ze świata arrow Prowadzenie w Zurichu i buldering w Fiera di Primiero
Prowadzenie w Zurichu i buldering w Fiera di Primiero Drukuj Email Wykop! Facebook Blip wiecej
Autor: Ola Kodzik   
27.06.2007.
agata wiśniewskaW ostatni weekend (21-28 czerwca) zosatały rozegrane zawody Pucharu Świata w bulderingu. Drugi raz z rzędu na najwyższym miejscu na podium stanęła Natalija Gros ze Słowenii. Druga była Olga Shalagina z Ukrainy, a trzecia Japonka Akiyo Nouguchi. Natomiast 15-16 czerwca w Zurichu truimfowała bezkonkurencyjna Angelina Eiter z Austrii, druga była Mina Markovic ze Słowenii, trzecia Emily Harrington ze Stanów Zjednoczonych.

Analizując szczegółowe wyniki z zawodów bulderowych we Włoszech wynika jedno: baldy były naprawdę trudne. Natalija Gros jako jedyna zrobiła dwa (na cztery) problemy w finle i zajęło jej to aż siedem prób. Olga Shalagina uzyskała jeden TOP OS'em, co wystarczyło na drugie miejsce. Tym samym obie Panie klasyfikują się z 355 punktami na drugim miejscu światowego rankingu IFSC. Pierwsza, z 363 punktami, jest Francuzka Juliette Danion (w Fiera di Primiero była piąta). Róznica jest mała, ale dopiero w listopadzie na zawodach w Brnie dowiemy się, która z Pań będzie numer jeden w klasyfiakcji generalnej.

W Zurichu Angelina Eiter jako jedyna pokonała wszystkie drogi, tworząc tym samym aż 77 punktową przewagę (tylko po dwóch edycjach) w rankingu IFSC.

Wspomnijmy także o mężczyznach :)

Z bulderowców we Włoszech wygrał Dmitry Sharafutdionov z Rosji, drugi był Gabriele Moroni z Italii, a trzeci Akito Matsushima z Japonii. Natomisat pierwsze miejsce w prowadzeniu wywalczył Jorg Verhoeven z Holandii, drugie Patxi Usobiaga z Hiszpanii, a trzecie Cedric Lachat ze Szwajcarii.

Nasza kadra miała swoich reprezentantów jedynie we Włoszech, gdzie Agata Wiśniewska (Boreal, UAX, KW Toruń, Gato Team) zajęła 26, a Tomek Oleksy (Bergson, Evolv, KSG) 11 miejsce.

zurich 

Zdjęcia: www.ifsc-climbing.com
Komentarze (5)
26-11-2007 09:03
 
8)
 
yut
26-11-2007 09:02
 
widać że umiesz szpagat :grin
 
pati
26-11-2007 09:00
 
:grin :upset :(
 
fgbzdfg
28-06-2007 09:50
 
Na to wygląda :eek
 
Karol
27-06-2007 22:17
 
wow!! szpagat?
 
zuza

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Prosimy zaloguj się lub zarejestruj.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

new banners lamoda Image Banner 750 x 200