Logowanie

Wyszukiwanie


Strona główna arrow Artykuły arrow Moda arrow Przetestowałyśmy buty adidas Terrex Swift Solo
Przetestowałyśmy buty adidas Terrex Swift Solo Drukuj Email Wykop! Facebook Blip wiecej
17.09.2013.

buty adidasJakie mają być dobre buty podejściowe, trekkingowe czy do wspinania po łatwych drogach wspinaczkowych? Moje muszą spełniać 4 kryteria:

  • być wygodne
  • posiadać podeszwę o dużej przyczepności do podłoża
  • nie przemakać zbyt szybko
  • zapewniać odpowiednią wentylację stopy

Testowane buty adidas Terrex Swift Solo spełniają te kryteria w 90%, a oprócz tego posiadają dodatkowe atuty, o których przeczytać można poniżej.

Skupiając się na początku na podstawowych cechach:

Komfort

Dzięki zastosowaniu wewnętrznej podeszwy oraz języka buta z lekkiej pianki EVA buty są bardzo miękkie i nie ma szansy, by obcierały stopę. Sztywny jest sam czubek buty, dzięki czemu jest on trwalszy i można w nim wspinać się na prostych drogach w okolicach 4+. Na więcej nie ma co liczyć, gdyż nie jest to jednak but wspinaczkowy i ma szeroki zaokrąglony czubek.
Buty zaspakajały też moje wymogi do porannych przebieżek. Dodam jednak, że były to zaledwie kilkukilometrowe rozgrzewki na dobre rozpoczęcie dnia wspinaczkowego.

adidas terrex swift solo

Podeszwa

Podeszwa zewnętrzna z systemem TRAXION - oparty na systemie korków, zapewnia doskonałą przyczepność na nierównych powierzchniach. Chronią przed poślizgiem we wszystkich kierunkach (bocznych i liniowych). Kto był na Frankenjurze, zdaje sobie sprawę ile czasu zajmuje czasem znalezienie skały. Szczególnie, jeśli nie jest się tam stałym bywalcem. Podeszwy Terrex Solo Swift dawała sobie świetnie radę zarówno na podejściach na skalistym terenie jak i na piaszczysto-błotnistym podłożu frankońskich lasów.

Wodoodporność/oddychalność

Buty nie posiadają żadnej membrany, ale brak wstawek z 'siateczki' oraz materiał niewchłaniający wody sprawia, ze wytrzymują ok. 20min marszu w wilgotnej trawie. Trochę gorzej w drugą stronę, oddychalność nie jest perfekcyjna- stąd zadowolenie na 90%. Za to po wyjęciu wkładki buty bardzo szybko schną. Poza tym, nie oszukujmy się, nie ma butów, w których w temperaturze 30 stopni noga się nie spoci.

buty adidas terrex

Dodatkowe zalety

Waga! To zdecydowanie największa zaleta, szczególnie, przy wspinaniu na wielowyciągówkach, kiedy każdy gram w plecaku zdaję się zamieniać w kilogram.
Design i szeroki wybór kolorystyczny. Koniec z brązami, szarościami i nudnymi wzorami!

Wady

Brak numeracji co 1/2 numeru (niestandardowa numeracja - co 1/3).
Trudno but wyczyścić 'w ręku' szczotką, a seledynowy kolor szybko się kurzy.

 

Buty testowane były na podejściach pod skały we włoskim Muzzerone, w polskich skałach, na Frankenjurze oraz w Tatrach. Służą mi również do codziennego użytku- trekking po lesie, lekkie przebieżki, a nawet, jako but miejski.

Sklep adidas online: www.adidas.pl/shop
Skomentuj pierwsza/y

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Prosimy zaloguj się lub zarejestruj.

 
następny artykuł »

new banners lamoda Image Banner 750 x 200