Logowanie

Wyszukiwanie


Strona główna arrow Aktualności arrow Z Polski arrow Puchar Polski w Lubinie
Puchar Polski w Lubinie Drukuj Email Wykop! Facebook Blip wiecej
Autor: Arkadiusz Kamiński   
26.05.2008.

kielichW miniona sobotę 24 maja, na słynnym Lubińskim Kielichu – największej w Polsce konstrukcji służącej do wspinaczki, rozegrano drugą tegoroczną eliminację Pucharu Polski w konkurencji wspinania na czas „Kielich Masters”. Zawody były bardzo wymagające, za sprawą długich, wydolnościowych dróg wspinaczkowych, które najlepsi z zawodników pokonywali poniżej 14 (panowie) i 21 sekund (panie).

Zwycięzcami drugiej eliminacji pucharu zostali Edyta Ropek z MKS Tarnovia (Five Ten, Bergson) i Łukasz Świrk z SMG Lubin. Drugie pozycje wywalczyli Monika Prokopiuk z Skarpy Lublin i Jędrzej Komosiński (niezrzeszony). Trzecie miejsca przypadły Katarzynie Jurek z UKA Warszawa i Rafałowi Muda (niezrzeszony).

podium pań
Podium Pań, fot. Arkadiusz Kamiński

Na uznanie zasługuje niesamowita oprawa i dobra organizacja imprezy. Dzięki zaangażowaniu środowiska Stowarzyszenia Miłośników Gór w Lubinie, przy okazji pucharu, odbyły się pokazy ratownictwa górniczego, gry i zabawy dla dzieci, konkursy dla publiczności, pokazy capoeiry, koncert grupy „Trzeci Wymiar”. Wsparcia imprezie udzielili: Miasto Lubin, Starostwo Powiatowe w Lubinie, firmy SIR, MIK, Barabaś, Skok Stefczyka, VIP. Impreza była transmitowana na żywo w TV Regionalnej, a patronat nad nią objęły: ExtremeTv, TV Regionalna, TV L sieć odra, Lubin.pl, Wiadomości Lubińskie, UltraSport.pl, Radio Elka, Kurier Powiatowy, Zagłebie24.net.

podium panów
Podium Panów, fot. Arkadiusz Kamiński

Już w najbliższą niedzielę w Parku Chorzowskim odbędzie się finałowa eliminacja Pucharu Polski „na czas”. Więcej informacji na stronie PZA http://www.pza.org.pl/news.acs?id=143589

Image
Lubiński Kielich, fot. Arkadiusz Kamiński
 

Wyniki: http://www.pza.org.pl/news.acs?id=144035
Skomentuj pierwsza/y

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Prosimy zaloguj się lub zarejestruj.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

new banners lamoda Image Banner 750 x 200