Logowanie

Wyszukiwanie


Strona główna arrow Aktualności arrow Z Polski arrow Reprezentacja na Mistrzostwa Świata 2009
Reprezentacja na Mistrzostwa Świata 2009 Drukuj Email Wykop! Facebook Blip wiecej
Autor: Arkadiusz Kamiński   
29.06.2009.

wspinanieDziesiąte, wspinaczkowe Mistrzostwa Świata 2009 odbędą się w najbliższych dniach, w prowincji Qinghai w Chinach. Nasz kraj reprezentować będzie czwórka zawodników, którzy wystartują w konkurencjach wspinaczki na czas.

10-te Mistrzostwa Świata 2009 we wspinaczce sportowej

Najważniejsza tegoroczna impreza wspinaczkowa zacznie się już w najbliższy wtorek, 30 czerwca zmaganiami światowej czołówki wspinaczy w konkurencji bouldering. Arena wspinaczkowych zmagań wygląda imponująco. Organizator, Chinese Mountainering Association, przygotował jedne z największych konstrukcji do wspinaczki, na jakich kiedykolwiek rozgrywano tego typu zawody. Zbudowane zostały osobne ścianki wspinaczkowe, do trzech głównych konkurencji wspinaczki sportowej; boulderingu, prowadzenia i czasówek.

Arena zmagań 10-tych Mistrzostw Świata 2009 we wspinaczce sportowej

Reprezentacja Polski od kilku dni przebywa w Xining, aklimatyzując się po długiej i wyczerpującej podróży. Nasz kraj reprezentowany będzie w konkurencji wspinaczki na czas, a skład reprezentacji tworzą: Jędrzej Komosiński (AZS PWSZ Tarnów), Edyta Ropek (MKS Tarnovia), Tomasz Oleksy (MKS Tarnovia) i Łukasz Świrk (SMG Lubin). Zobacz komunikat PZA tutaj >>

Logo Mistrzostw Świata 2009

Rywalizacja w tej konkurencji rozpocznie się w środę, pierwszego czerwca, zmaganiami na dystansie 10 metrów na oficjalnej ścianie do bicia rekordu świata tzw. Speed Record Wall. Najważniejsze zmagania, na głównym dystansie dla czasówkarzy, czyli 15 metrowej drodze, rozpoczną się w sobotę czwartego czerwca – kobiety, i niedzielę piątego czerwca – mężczyźni. Organizator zaplanował pomiędzy konkurencjami, pokazowe zmagania w tzw. „Speed Relay”, czyli równoległych biegach czterech zawodników, a także oficjalny konkurs w konkurencji skoku do chwytu – tzw. „Dyno”. Również na sobotę i niedzielę, zaplanowane zostały finałowe zmagania w pozostałych konkurencjach wspinaczki – prowadzeniu i boulderingu.

Swój udział w zawodach zapowiedziało 424 zawodników z 43 państw. W czasówkach wystartuje 38 kobiet i 67 mężczyzn. Nasi zawodnicy przygotowywali się do tej imprezy na identycznej ścianie do bicia rekordu, która od połowy kwietnia znajduje się również w Polsce. Zawodnicy są dobrze przygotowani, na treningach uzyskiwali czasy zbliżone do obecnych rekordów świata na dystansie 15 metrów – 7,22 sekundy mężczyźni, 10,58 sekundy kobiety.

Makotka zawodów

Poprzednie Mistrzostwa Świata, odbyły się w hiszpańskim Aviles w 2007 roku. Najlepszy wynik uzyskała wtedy Edyta Ropek, która zajęła drugie miejsce. Łukasz Śwrik uplasował się na dwunastej pozycji, a Tomasz Oleksy był piętnasty. Dla Jędrzeja Komosińskiego, będą to pierwsze zmagania mistrzowskie w kategorii seniorów.

Organizator zawodów zapowiedział relację w Internecie, na oficjalnej stronie zawodów: http://zt.blog.sohu.com/s2009/2009ifsc/

Zobacz również:
Lista zapisanych zawodników: www.ifsc-climbing.org
Informacje o zawodach: www.ifsc-climbing.org

# Przedyskutuj ten artykuł na forum. (0 postów)
Skomentuj pierwsza/y

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Prosimy zaloguj się lub zarejestruj.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

new banners lamoda Image Banner 750 x 200