Logowanie

Wyszukiwanie


Strona główna arrow Aktualności arrow Ze świata arrow Słaby start polskich wspinaczy w Pucharze Świata w Chamonix
Słaby start polskich wspinaczy w Pucharze Świata w Chamonix Drukuj Email Wykop! Facebook Blip wiecej
Autor: Arkadiusz Kamiński   
15.07.2008.

chamonixW miniony weekend w Francuskim miasteczku Chamonix, u podnóża szczytu Mont Blanc, rozegrano kolejną tegoroczną eliminację Pucharu Świata we wspinaniu sportowym. Na specjalnie ustawionych sztucznych ściankach wspinaczkowych, rywalizowano w dwóch konkurencjach wspinania: prowadzenie i na czas.

Niestety występ naszych reprezentantów w obu konkurencjach był słaby. W prowadzeniu nasi rodacy uplasowali się na odległych miejscach: zawodniczka KS Korona Kraków Kinga Ociepka – 35 miejsce, zawodnicy MKS Tarnovia Tomasz Oleksy – 45 miejsce i Piotr Bunsch – 71 miejsce. W konkurencji w sumie rywalizowało 50 pań i 79 panów. Zwycięzcami tej eliminacji pucharu zostali Johanna Ernst z Austrii i Jorg Verhoeven z Holandii

chamonix
Łukasz Świrk, w tle szczyt Mont Blanc, fot. Edyta Ropek.
 

W konkurencji wspinania na czas, z którą zazwyczaj wiążemy nadzieje na dobre wyniki, niestety nie powiodło się naszym zawodnikom. Mimo, że „naszym” udało się przejść przez eliminacje i awansować do szesnastek, dalsza walka o wynik była trudna. Tomasz Oleksy odpadł od ściany i ostatecznie uplasował się na 15 miejscu. Łukasz Świrk z SMG Lubin przegrał bieg z Sergiejem Sinitsynem z Rosji i sklasyfikowany został na 12 miejscu. Edyta Ropek z MKS Tarnovia, jako jedyna zdołała awansować do ósemki, ale w biegu o awans do czwórki, pechowo odpadła od ściany. Ostatecznie sklasyfikowana została na ósmej pozycji. Podobnie jak w Xining, eliminację w Chamonix zdominowali zawodnicy z Chin, którzy jako jedyni są bardzo dobrze przygotowani do startów na ścianie do bicia rekordu świata we wspinaniu na czas. Zwyciężyli He Cuifang i Zhong Qixin.

chamonix
Edyta Ropek, w tle szyt Mont Blanc, fot. Łukasz Świrk.
 

W rankingu pucharu świata 2008 Edyta obecnie plasuje się na trzecim miejscu, z 171 punktami. Wyprzedzają ją Chinki He Cuifang i Li Chun-Hua, obie z ilością 180 punktów klasyfikowane są na pierwszej pozycji. Łukasz Świrk z 46 punktami plasuje się na 15 miejscu, a Tomek Oleksy z 44 punktami na 17 miejscu.

Kolejna eliminacjach Pucharu Świata we wspinaniu na czas już w ten weekend, na słynnej zaporze wodnej we Włoskim Val di Daone. Wystartują w niej Edyta Ropek, Łukasz Świrk, Tomasz Oleksy i Jędrzej Komosiński. Trzymamy kciuki za start naszych zawodników.

chamonix
Edyta Ropek w PŚ Chamonix w 2007 roku, fot. Łukasz Świrk
 

Wyniki zawodów:

http://www.ifsc-climbing.org/index.php?page_name=resultservice&comp=08_WC_CH&cat=ICC_FS

 

Ranking Pucharu Świata 2008

http://www.ifsc-climbing.org/index.php?page_name=ranglist&cat=ICC_FS&cup=08_WC
Skomentuj pierwsza/y

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Prosimy zaloguj się lub zarejestruj.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

new banners lamoda Image Banner 750 x 200