Logowanie

Wyszukiwanie


Strona główna arrow Aktualności arrow Z Polski arrow V Krakowski Festiwal Górski tuż tuż
V Krakowski Festiwal Górski tuż tuż Drukuj Email Wykop! Facebook Blip wiecej
Autor: Michał Matrejek   
09.10.2007.

V Krakowski Festiwal GórskiWielkie święto gór zbliża się wielkimi krokami. Już 7 grudnia zainaugurujemy piątą, jubileuszową edycję Krakowskiego Festiwalu Górskiego. I jak na jubileusz przystało będzie bardzo światowo, bardzo ciekawie i bardzo emocjonująco. Odsłońmy już teraz rąbka tajemnicy.

Wzorem lat poprzednich na festiwalowej scenie staną wielkie osobowości świata wspinaczkowego; legenda angielskiego alpinizmu i himalaizmu eksploracyjnego Mick Fowler oraz amerykańska specjalistka od sportowych i wielkościanowych wspinaczek Steph Davis.

Polską scenę wspinaczkową zaprezentują równie godnie młodzi wspinacze, podróżnicy i fotograficy, m.in.: Marcin Miotk, Kinga Baranowska, Piotr Morawski, Dawid Kaszlikowski, Eliza Kubarska i Mateusz Haładaj.

Krakowski Festiwal GórskiPrawdziwą gratkę mieć będą miłośnicy obrazu. W maratonie filmowym wystąpią nagrodzone filmy z kanadyjskiego Banff Mountain Film Festiwal oraz brytyjskiego Kendal Mountain Film Festiwal. Gonić je będą przebijające się produkcje polskie. Te zawalczą o Grand Prix KFG’07, które przyzna jury w nowym składzie, m.in: Jerzy Surdel, Marcin Koszałka i Martyna Wojciechowska. Wybitny dokumentalista Marcin Koszałka poprowadzi również warsztaty filmu górskiego.

Amatorzy fotografii obejrzą z wielką przyjemnością wystawy czołowych polskich fotografików z dziedziny gór i alpinizmu. Już tradycyjnie wręczona zostanie prestiżowa „Jedynka” za wybitne osiągnięcie na polu wspinaczkowym.

Swoje stałe miejsce w festiwalowym programie ma blok tatrzański, poświęcony wspinaniu, turystyce, narciarstwu i bezpieczeństwu w górach, a połączony z kursami pierwszej pomocy i prezentacją najnowszych rozwiązań technologicznych służących bezpieczeństwu w górach. Warsztatami i panelami dyskusyjnymi pokierują przedstawiciele TOPR, TPN, przewodnicy i wspinacze.

Na Targach Festiwalowych zobaczymy najnowsze kolekcje sprzętu i odzieży czołowych polskich i zagranicznych firm outdoorowych, oferty biur podróży i agencji trekkingowych, prezentację sprzętu narciarskiego oraz obszerny blok wydawniczy.

A dla rozruszania efektowne zawody w Skokach do chwytów i zajęcia na ściance wspinaczkowej pod okiem instruktorów PZA.

Termin: 7-9 XII 2007
Miejsce: kampus Akademii Ekonomicznej w Krakowie, ul. Rakowicka 27. 31-510 Kraków.
Szczegółowe informacje: na stronie Festiwalu www.kfg.pl .

V Krakowski Festiwal Górski
Komentarze (2)
11-10-2007 02:53
 
ale posłuchać Steph Davis to byłoby coś ... :)
 
Ola
09-10-2007 14:26
 
Byłam w zeszłym roku było świetnie, szczególnie filmy wspinaczkowe, oczywiście nie te polskie, hehe :grin
 
Mekka3

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Prosimy zaloguj się lub zarejestruj.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

new banners lamoda Image Banner 750 x 200