Logowanie

Wyszukiwanie

Strona główna arrow Aktualności arrow Inne arrow Weekendowe zawody - Imst i Kraków
Weekendowe zawody - Imst i Kraków Drukuj Email Wykop! Facebook Blip wiecej
Autor: Ola Kodzik
14.05.2007.
ImageW ten weekend dużo się działo. W Imst w Austrii została rozegrana pierwsza edycja Pucharu Świata w prowadzeniu. Zjechała się całą światowa czołówka - 42 kobiety i 57 mężczyzn. Na niesamowitej ścianie Angelina Eiter po raz kolejny nie pozostawiła nikomu szans na wygraną z nią. Wśród mężczyzn pierwsze miejsce wywalczył kolega Angeliny z reprezentacji Austrii - David Lama.

Na drugim miejscu podium stanęła Muriel Sarkany z Belgii (na zdjęciu poniżej), a na trzecim Katharina Saurwien z Austrii. Poziom ścisłej czołówki pań był na tyle wysoki, że naszej najlepszej zawodniczce - Kindze Ociepce ( Five Ten, Marmot) udało się wejść do półfinału i zakończyć start na 16 pozycji (8 osób wchodzi do finału).

Image
Kolejne miejsca wśród panów zajął Tomasz Mrazek i Patxi Usobiaga. Startowało także dwóch Polaków - Marcin Wszołek (Five Ten, Milo) i Rafał Porębski (Five Ten), którzy kolejno zajęli 50 i 52 miejsce.

W ten sam weekend w Krakowie na Koronie  zostały rozegrane XXIV Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych we Wspinaczce Sportowej.W czasówkach i trudności na wędkę ( :P ) zmierzyły się 92 dziewczyny i 179 panów. Liczba osób naprawdę imponująca. W trudnościach najlepiej poradziła sobie Agata Wiśniewska (CW GATO, KW Toruń, BOREAL, UAX). Następne miejsce zajęla Aleksandra Przybysz, a za nią Magdalena Krulikowska. Na czas pierwsza dobiegła Monika Prokopiuk, druga Agata Wiśniewska (CW GATO, KW Toruń, BOREAL, UAX), a trzecia Agnieszka Miciuła

Panowie w klasyfiakcji końcowej zajęli nastęujące miejsca: 1.Jakub Główka, 2.Grzegorz Lenartowicz, 3.Piotr Szuca na trudność. W czasówkach : 1.Grzegorz Lenartowicz, 2.Piotr Suder, 3.Jakub Pociecha.

Impreza ta pomimo i zaraz dzięki przedziwnej formule zgromadziła naprawdę duuuuużo osób - oby dalej tylu studentów sie wspinało.

Wszystkim gratulujemy osobistych wyników :)

Wyniki XXIV MPSzW: ind. K , ind. M , druż. K , druż. M