Logowanie

Wyszukiwanie


Strona główna arrow Aktualności arrow Ze świata arrow Wspinaczkowy Puchar Świata w Trento
Wspinaczkowy Puchar Świata w Trento Drukuj Email Wykop! Facebook Blip wiecej
Autor: Arkadiusz Kamiński   
24.04.2008.

wspinaczkaW najbliższą niedzielę, we Włoskim Trento, odbędzie się druga tegoroczna eliminacja Pucharu Świata, pierwsza w 2008 roku w konkurencji wspinaczki na czas. Usytuowane w samym centrum przepięknej starówki Trento ścianki wspinaczkowe, będą areną zmagań najlepszych zawodników świata, do których należą również reprezentanci Polski. W zawodach weźmie udział liczna reprezentacja naszego kraju, na czele z zawodnikami MKS Tarnovia, Edytą Ropek (Bergson, Five Ten), Tomkiem Oleksym (Bergson, Evolv, Poldim) i reprezentantem Stowarzyszenia Miłośników Gór w Lubinie Łukaszem Świrkiem. Ponadto w skład naszej reprezentacji wchodzą zawodniczki Skarpy Lublin Monika Prokopiuk, Katarzyna Mirosław, a także zawodnik KW Baltica Jędrzej Komosiński.

 

Trento
Edyta Ropek w eliminacjach, wTrento w 2007 roku, fot. Arkadiusz Kamiński
 

Zawodnicy będą się ścigać na dość nietypowej ścianie wspinaczkowej, na której ułożone będą cztery równoległe drogi wspinaczkowe – dwie dla kobiet i dwie dla mężczyzn. Ściana Plastickrock mimo, ze jest tylko delikatnie przewieszona (odchylona od pionu), jest dość trudna, ponieważ wykonana jest z śliskiego tworzywa, prawie pozbawionego tarcia. Wymusza to na zawodnikach precyzję w bieganiu - uważne wykorzystanie każdego stopnia i chwytu. Trzymamy kciuki za start wszystkich naszych zawodników!

 

Trento
Csaba Komondi z Węgier vs Łukasz Świrk, w Trento w 2007 roku, fot. Arkadiusz Kamiński
 

Wszystkich kibiców wspinaczki sportowej, wybierających się na długi weekend majowy do Włoch i przebywających w okolicach Trento, serdecznie zapraszamy na rynek, by pokibicować naszym (biało – czerwone flagi, czapki, trąbki, mile widziane :). Eliminacje zaczynają się o godzinie 11.00, a finały przewidziane są na godzinę 16.30. Tradycyjnie wyniki rywalizacji będzie można śledzić na stronach IFSC, być może będzie relacja live video na stronie organizatora.

 

Źródła:

http://www.plasticrock.com/ - oficjalna strona zawodów
http://www.climblock.com/it-IT/presentazioneit.html - oficjalna strona zawodów (planowana jest relacja live)
http://www.ifsc-climbing.org/2008/08_WC_TR.pdf - informacje o zawodach, program, itd.
http://www.ifsc-climbing.org/index.php?page_name=startlists&comp=1094 – lista startowa zawodników, w trakcie imprezy wyniki publikowane on-line,
http://www.ifsc-climbing.org/?page_name=calendar – kalendarz zawodów IFSC
Skomentuj pierwsza/y

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Prosimy zaloguj się lub zarejestruj.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

new banners lamoda Image Banner 750 x 200