Logowanie

Wyszukiwanie


Strona główna arrow Aktualności arrow Z Polski arrow Wspinanie popularniejsze niż żuel!
Wspinanie popularniejsze niż żuel! Drukuj Email Wykop! Facebook Blip wiecej
Autor: Arkadiusz Kamiński   
05.02.2008.

wspinaczkaW corocznym plebiscycie na sportowca roku regionu Tarnowskiego, bezkonkurencyjnie zwyciężyła zawodniczka MKS Tarnovia – wspinaczka Edyta Ropek (Bergson, Five Ten). Tarnowianka specjalizująca się w dyscyplinie wspinania sportowego w konkurencji wspinania na czas, zwyciężyła organizowany przez Gazetę Krakowską – Polska oraz Zakłady Azotowe S.A., coroczny plebiscyt na sportowca roku regionu Tarnowskiego.

Drugie miejsce zajął żużlowiec Janusz Kołodziej, trzeci był jego kolega z toru Tomasz Gollob. Spośród wszystkich Tarnowskich sportowców Edyta odniosła największe sukcesy sportowe w ubiegłym roku. Na czele z złotym medalem w historycznej, pierwszej w Polsce edycji Pucharu Świata we wspinaniu sportowym, rozegranej w hali Tarnowskiego TOSiRu; brązowym medalem Pucharu Świata zdobytym we Włoskim Val di Daone oraz najważniejszym sukcesem Edyty – Wicemistrzostwem Świata 2007, nie wspominając o zdobyciu dwóch Mistrzostw Polski 2007: we wspinaniu na czas i bouldering.

Edyta nie kryła zaskoczenia zwycięstwem, jak sama powiedziała podczas odbierania nagrody: „Jestem w szoku, nie spodziewałam się …”

 

Edyta Ropek
Edyta Ropek odbiera nagrodę za pierwsze miejsce w plebiscycie. Foto: A. Kamiński
 

Przy okazji odbierania nagrody złożyła podziękowania kibicom wspinania sportowego oraz tym, którzy ją wspierają w dążeniu do osiągnięcia dobrego wyniku sportowego:

Składam serdeczne podziękowania Wszystkim Sympatykom wspinania sportowego, którzy oddali na mnie swoje głosy w plebiscycie na sportowca roku. To dla mnie ogromne wyróżnienie i radość. To wielki zaszczyt znaleźć się w gronie tak wybitnych sportowców z różnych dyscyplin sportu.

Dziękuję Prezydentowi Miasta Tarnowa, a także Polskiemu Związkowi Alpinizmu, moim sponsorom firmie Bergson i Five Ten za wsparcie finansowe moich startów. Dzięki tej pomocy moje marzenia mogły się spełnić. Dziękuję moim trenerom, bez których pomocy i ciężkiej pracy, nie było by moich sukcesów.

Edyta Ropek.

W plebiscycie na sportowca roku decydujący głos mają czytelnicy Gazety Krakowskiej, którzy przez cały styczeń mogli oddawać swoje głosy, wysyłając kupony z swoimi propozycjami, do redakcji. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, Edyta od początku do końca prowadziła w tej klasyfikacji. W sumie oddano około 4 tysięcy ważnych głosów.

W roku 2007 wspinanie sportowe okazało się popularniejszą dyscypliną sportową niż żużel!

 

Laureaci
Laureaci plebiscytu (skład finalistów niekompletny). Foto: A. Kamiński

 

Regulamin plebiscytu:
www.gk.pl/plebiscyt.php?typ=pl

Strona Edyty Ropek:
www.bergson.pl/edyta-ropek

Strona Polskiego Związku Alpinizmu
www.pza.org.pl
Komentarze (2)
05-02-2008 22:43
 
Gratulacje Edyta!! 
oby tak dalej!
 
Michał
05-02-2008 16:58
 
No proszę proszę. Gratulacje Edytko! Tarnów już wie co to wspinanie, czas na resztę polskich miast :)
 
Max

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Prosimy zaloguj się lub zarejestruj.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

new banners lamoda Image Banner 750 x 200