Kenia dla miłośników górskich wędrówek: gdzie warto się wybrać?

Swą popularność w świecie turystów Kenia zawdzięcza kilku czynnikom. Dla wielu osób największym skarbem tego kraju są liczne parki narodowe oraz rezerwaty przyrody, które stały się znane dzięki tak modnym wyprawom safari. Dla innych Kenia to wspaniałe wybrzeże Oceanu Indyjskiego, które przyciąga coraz piękniejszymi kurortami i coraz szerszą ofertą wypoczynku. Są jednak i tacy, dla których podstawą udanego wypoczynku w tym kraju są górskie wycieczki. Jakie miejsca są dla nich najlepszymi celami wypraw? Gdzie można połączyć aktywną turystykę z obserwacją afrykańskiej przyrody?

Terenami, które stanowią idealne miejsce na górskie wycieczki połączone z niezwykłą lekcją przyrody, są dwa górskie parki narodowe. Tym najważniejszym i najchętniej odwiedzanym jest Park Narodowy Mount Kenya. Wejście na szczyty tego masywu, czyli na Nelion lub Batian, to prawdziwe wyzwanie dla każdego piechura. Nie brak tu odcinków, których pokonanie wymaga sporych umiejętności i wielkiego doświadczenia. Wspinaczka skałkowa i lodowa to wielkie wyzwania, a jednocześnie szansa na sprawdzenie swych umiejętności w wyjątkowej scenerii. Tereny utworzonego tu parku narodowego są wyjątkowo atrakcyjne dla miłośników przyrody. Nie brak tu ciekawych gatunków ptaków, w gronie których na szczególne wyróżnienie zasługują orły. Przyciągają również żyjące u stóp gór bawoły i nosorożce, często pojawiają się tu również słonie oraz lamparty. Górskie stawy i jeziora, piękne lasy oraz skupiska bambusów to kolejne atrakcje, dzięki którym wycieczki górskie po terenach tego parku stają się jeszcze większą przyjemnością. Kenia może się też pochwalić tak pięknym obszarem górskim, jakim jest Park Narodowy Aberdare. Choć na jego terenie panują dość trudne warunki klimatyczne, stał się on ostoją dla wielu gatunków zwierząt. Słonie, lwy oraz bawoły pojawiają się tu często, spotkać się tu można również z hienami oraz nosorożcami. Ważnymi mieszkańcami tego parku są świnie leśne, których obserwacja może sprawić wiele radości każdemu miłośnikowi przyrody.

1 thought on “Kenia dla miłośników górskich wędrówek: gdzie warto się wybrać?

  1. Kenia jest zaskakująco piękna. Parki Narodowe rodem z Jurajskiego Parku, egzotyczne plaże i oczywiście góry czekające na odkrycie.

Comments are closed.