Park Narodowy Gór Stołowych: co warto tutaj zobaczyć?

Góry Stołowe są wyjątkową grupą górską, a wycieczki po terenie tutejszego parku narodowego dla każdego z nas mogą się okazać wyjątkową przygodą. Na czym polega wyjątkowość tego miejsca? Czym ten niezwykły park narodowy zasłużył sobie na tak wielkie zainteresowanie ze strony turystów?

Park Narodowy Gór Stołowych to przede wszystkim wyjątkowe góry płytowe oraz skalne labirynty, które zostały w nich stworzone przez siły przyrody. Najwyższym szczytem na terenie tego parku jest Szczeliniec Wielki – gigantyczny stół, którego wysokość wynosi 919 m. n. p.m. Na jego szczycie czeka na turystów wspaniała trasa turystyczna, kusząca osobliwymi formami skalnymi. Piekiełko, Diabelska Kuchnia, Fotel Pradziada – oto wybrane atrakcje, na które warto zwrócić uwagę w tym miejscu. Góry Stołowe mogą się też pochwalić innymi miejscami, które urzekają swym pięknem i niezwykłym krajobrazem. Oprócz Skalnego Miasta, znajdującego się na Szczelińcu, góry te kuszą Skalnymi Grzybami oraz wspaniałym rezerwatem przyrody o nazwie „Błędne Skały”. Nazwa ta najlepiej oddaje charakter tego miejsca, jest też najlepszą zachętą do zaplanowania wycieczki na jego teren. Ten skalny labirynt pełen jest wąskich przejść i tajemniczych zaułków, a spacer po jego ternie przypomina wędrówkę po bajkowym świecie. To wyjątkowe miejsce, którego w trakcie wycieczki po Górach Stołowych nie można pominąć.

A w jakich miejscowościach mogą się zatrzymać ci turyści, którzy urlop chcą przeznaczyć na aktywny wypoczynek na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych? Do popularnych letnisk, na terenie których tanie noclegi można znaleźć o każdej porze roku, zaliczają się takie miejscowości, jak Karłów oraz Pasterka. Dla tych, którzy wolą zatrzymać się w większym kurorcie, dobrym punktem wypadowym na teren parku może się okazać znane uzdrowisko o nazwie Kudowa Zdrój. Nie brak tu pięknych zakątków, spacerowych alejek w parku oraz takich atrakcji, jak np. słynna kaplica czaszek w Czermnej.