Góry Stołowe: co konieczne trzeba zobaczyć?

Urzekają pięknymi widokami, skalnymi labiryntami oraz unikalnymi skarbami przyrody. Góry Stołowe, bo o nich mowa, to wyjątkowe pasmo górskie, które na każdym z nas może zrobić ogromne wrażenie. W zaplanowaniu wycieczki po tych górach pomogą nam liczne szlaki turystyczne, a dzięki doskonale rozwiniętej bazie noclegowej zaplanowanie dłuższego wypoczynku w tej części kraju stanie się dla każdego z nas łatwym i przyjemnym zadaniem.

Co warto wiedzieć o tym terenie?

Góry Stołowe to piękna sceneria Sudetów Środkowych oraz liczne punkty widokowe, które warto odwiedzić. Są one oczywiście nieco inne niż opisane w artykule na portalu www.kalatowki.com.pl Góry Skaliste. Tu, w pobliżu granicy z Czechami, czeka na nas magicznych zakątków, a wędrówki w bajkowej wręcz scenerii mogą na każdym z nas zrobić ogromne wrażenie. Jako że na terenie tych gór nie brak ciekawych gatunków roślin, znaczna ich część została objęta ochroną jako park narodowy. Istnieje on od 1993 roku i wciąż cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród miłośników aktywnego wypoczynku.

Jak odkrywać jego największe walory?

Na początek warto odwiedzić Ekocentrum Parku Narodowego Gór Stołowych, które jest jedną z najważniejszych atrakcji Kudowy. Wspaniałą lekcją przyrody będą wędrówki po szlakach turystycznych, dzięki którym można nacieszyć się widokiem wspaniałych formacji skalnych, rozległych torfowisk i innych skarbów natury, obok których nie można przejść obojętnie. Do tych atrakcji, które na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych cieszą się największym powodzeniem, zaliczają się skalne miasta. Jedno z nich czeka na szczycie Szczelińca Wielkiego, drugie (znane jako rezerwat „Błędne Skały”) w pobliżu Kudowy. Te wyjątkowe labirynty urzekają swą formą, a spacer po ich terenie każdemu może sprawić wiele radości.