Najpiękniejsze miejsca górskie w Polsce, które warto odwiedzić

Z pewnością osoby wprawione w wędrowanie po górach znają wszystkie górskie i bardzo piękne miejsca. Jednak są i takie osoby, które jeszcze nigdy nie były w górach, a chciałyby zobaczyć piękne miejsca w Polsce.

Co warto zobaczyć będąc w górach?

1. Bieszczady

Gwarantują ciszę i spokój. Z biegiem czasu Bieszczady są jednym miejscem obleganym przez turystów. W Bieszczadach warto spędzić weekend. Ponadto warto zwiedzić np. Hyrlatą, Połoninę Caryńską, Bukowe. Bieszczady mają wiele atrakcji,  a wśród nich są m.in. drewniane cerkwie, które mają za sobą piękną historię. Na stronie www.goryinfo.pl zobaczymy więcej atrakcji z tego regionu Polski, dzięki czemu możemy zaplanować idealną wycieczkę po polskich górach. Warto również zobaczyć kolejkę Leśną, która była wykorzystywana do wożenia drewna z okolicznych lasów.

2. Tatry

Jedne z największych gór, na których leży piękne Zakopane. Co warto zobaczyć w Tatrach?

  1. Morskie Oko – to miejsce odwiedziło już sporo turystów. Na pewno warto zobaczyć najpiękniejsze miejsce w Tatrach.
  2. Giewont – szczyt z legendą o śpiącym rycerzu.
  3. kolejka na Kasprowy Wierch, która pozwolą cieszyć się pięknymi widokami.

3. Beskid Śląski

Piękne pasmo górskie na Śląsku, w którym utworzono na tym obszarze Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego. Jednym z największym szczytem, które warto zdobyć Skrzyczne, Barania Góra. Również można odwiedzić skocznie narciarską Wisła Malinka w Wiśle, a więc naszą słynną skocznie Adama Małysza.

4. Łysa Góra – Góry Świętokrzyskie

Piękne tereny pod względem przyrody, gdzie znajduje się Park Narodowy. Góra nazywa się również Świętym Krzyżem, gdzie znajduje się na niej Sanktuarium. Na tych terenach możemy zobaczyć miasta, takie jak Sandomierz, Kielce, Pacanów.

5. Karpacz

Jest świetny dla pieszych wycieczek po górach. Jest to piękne miejsce widokowe, posiadające również piękne atrakcje takie jak szlaki. Warto dodać. że niedaleko Śnieżki znajdują się także: Kocioł Małego Stawu, świątynia Wang, muzeum zabawek.

Góry to piękne miejsce na zwiedzanie i odpoczynek nawet na krótki weekend. W góry warto wybrać chociaż raz, zaskakują pięknymi widokami oraz świeżym powietrzem.